A világ legnagyobb szakmai és üzleti közösségi oldala.
Minden tag a saját önéletrajzát tölti fel profiljának.
Mekkora?
Ma már 23 nyelven és több mint 200 országban érhető el.
Hányan használják?
Összesen: több mint 467 millió felhasználója van
Magyarországon: is több mint 800 ezer ember használja (de sajnos a LinkedIn magyarul még nem érhető el)
Mire jó?
Üzleti és szakmai kapcsolatépítés
Álláskeresés
Karrierépítés
Kik használják?
Üzletemberek, vállalkozók
A névjegykártyák ideje hamarosan lejár. Az üzletemberek egyre többet használják kapcsolataik építésére és nyilvántartására a LinkedInt.
HR-esek, álláskeresők
A LinkedIn a munkaerőt kereső HR-eseket és az álláskeresőket is segíti. Kiegészíti az állsáportálok nyújtotta lehetőségeket, lépéselőnyt adva használóinak.
Munkavállalók
A LinkedIn nem csak akkor hasznos, ha épp nincs állásod. Használata mindenkinek megkönnyítheti a karrierépítést és a jövőbeli álláskeresést.
Milyen szakterületekről?
Informatika, szoftverfejlesztés, mérnöki területek, banki szféra, pénzügyi szolgáltatások, kereskedelem, értékesítés, marketing, telekommunikáció, média, kreatív szakmák, humán erőforrás, energiaszektor, egészségügy és gyógyszeripar, gyártás, logisztika stb.
5 ok, hogy Te miért használd
1. Szakmai hitelesség
Egy jó profil növeli a szakmai hitelességedet. Ha állást keresel, előfordulhat, hogy utánanéznek az online jelenlétednek. A LinkedIn lehetőséget ad arra, hogy egy ilyen háttérellenőrzés során jó benyomást kelts.
2. Információk
A LinkedIn segíthet a céglistád összeállításában és az önéletrajzod finomhangolásában. Egy-egy cég munkatársaira is rákereshetsz, és akár még azt is megtalálhatod, aki legközelebb interjúztatni fog.
3. Kapcsolatépítés
A LinkedInen kapcsolatba léphetsz szakmabeliekkel, HR-esekkel, vagy akár cégek vezető pozícióban lévő képviselőivel. Ha ügyes vagy, ily módon is értékes információkra tehetsz szert.
4. Álláslehetőségek
A LinkedInen is vannak álláshirdetések. Ezek egy részét állásportálokon is meghirdetik, másokkal viszont csak itt találkozhatsz. Ilyenek a HR-esek státuszfrissítéseiben vagy szakmai csoportokban megjelenő hirdetések.
5. Megkeresések
A LinkedIn olyan, mint egy önéletrajz adatbázis. Egy jó profillal esélyed van arra, hogy rád találjanak. Ha valaki olyan szakembert keres, mint amilyen Te vagy, akkor akár még álláslehetőséggel is megkereshetnek.